help desk ulatwienia aeo skrzynka podawcza EORI bip
20.09.2014.
 Awanse z okazji Dnia Służby Celnej. Pierwsza kobieta - generał w czynnej służbie
 
Inspektor Lidia Mołodecka, Dyrektor Izby Celnej w Szczecinie, otrzymała 19.09.2014 r. z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nominację na stopień generalski (nadinspektor Służby Celnej). Jest jedyną kobietą-generałem w czynnej służbie mundurowej. Z okazji Dnia Służby Celnej awans na stopień generała otrzymał również insp. Włodzimierz Wołczew - Dyrektor Izby Celnej w Katowicach.
Czytaj więcej
 
18.09.2014.

NIK  pozytywnie ocenił pracę Służby Celnej na wschodniej granicy RP

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie1) oceniła organizację pracy Służby Celnej  w  zakresie obsługi ruchu osobowego na wschodniej granicy Polski. Kontrolowano nie tylko jakość obsługi osób i towarów, ale też efektywność zmian technicznych i infrastrukturalnych na przejściach granicznych oraz współpracę ze Strażą Graniczną i służbami celnymi Rosji, Białorusi i Ukrainy.

Czytaj więcej
 
15.09.2014.

 Walka z przemytem wyrobów tytoniowych
Polscy celnicy najskuteczniejsi w UE

Polska Służba Celna najskuteczniej w Unii Europejskiej zwalcza przemyt wyrobów tytoniowych – wynika z najnowszych danych Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF)1. W pierwszym półroczu 2014 r. celnicy zarekwirowali ponad 160 mln szt. papierosów i 80 ton suszu tytoniowego. Od początku roku wystawiono ponad 9 tys. mandatów, zajęto też ponad 500 samochodów wykorzystywanych w próbach przemytu.

Czytaj więcej
 
12.09.2014.

 Służba Celna ostrzega przed kupowaniem alkoholu z nieznanych źródeł


W związku z informacją czeskiej służby celnej o wykryciu 500 butelek alkoholu o nazwie Absinth, który zawierał w swoim składzie niebezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów alkohol metylowy, Służba Celna przypomina, że kupowanie alkoholu z nieznanego źródła - z uwagi na możliwą zawartość substancji toksycznych (np. metanolu) - może być śmiertelnie niebezpieczne.

 

Czytaj więcej
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Program antykorupcyjny

SC 2010-2013+
Nie dla korupcji

Strategia SC 2014-2020

Strategia działania SC

Powiadom cło

Powiadom cło
© 2014 Izba Celna w Szczecinie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.