help desk ulatwienia aeo skrzynka podawcza EORI bip
29.08.2014.

Przechwycono tytoń i zlikwidowano linię produkcyjną

Blisko 700 kg nielegalnego tytoniu, dwaj zatrzymani mężczyźni i zlikwidowana linia do produkcji tytoniu to efekt wspólnych działań przeprowadzonych 27 sierpnia w Szczecinie przez funkcjonariuszy Izby Celnej w Szczecinie i Straży Granicznej. Wartość uszczupleń podatkowych za zajęty towar szacuje się na przeszło 330 tys. zł. czytaj więcej

 
25.08.2014.

TAX FREE – Zwrot VAT dla Podróżnych (informacja dla handlowców)

Zwrot VAT dla Podróżnych to elektroniczny system przetwarzający dokumenty TAX FREE, na podstawie których obywatele krajów spoza UE mogą otrzymać zwrot podatku VAT za towary zakupione w Polsce i wywożone za granicę - szczegóły tutaj

 
31.07.2014.

Deregulacja zawodu agenta celnego

Nowe zasady dokonywania wpisów na listę agentów celnych w związku z wejściem w życie ustawy o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych - szczegóły tutaj.

 
30.07.2014.

Jednolity standard wpłat na rachunki izb celnych

 Służba Celna zachęca przedsiębiorców oraz podatników indywidualnych do korzystania z jednolitego standardu wpłat na rachunki izb celnych. Jednolity standard wpłat dotyczy: należności celnych, podatku VAT w imporcie, podatku akcyzowego, podatku od gier oraz podatku od kopalin (miedzi i srebra) - szczegóły tutaj.

 
30.07.2014.

Nowa usługa e-Załączniki

Służba Celna wdraża możliwość załączania w formie elektronicznej dokumentów towarzyszących zgłoszeniu celnemu.

Dotychczas, pomimo możliwości składania elektronicznych zgłoszeń celnych, zgłaszający był zobowiązany dostarczyć do urzędu dokumenty takie jak np. świadectwa fitosanitarne, świadectwa weterynaryjne, koncesje, certyfikaty zgodności - w oryginale tzn. w wersji papierowej.

Teraz przedsiębiorcy będą mieli wybór. Będą mogli tak, jak dotychczas dostarczyć wersję papierową lub jeśli będzie to dla nich wygodniejsze, przesłać odpowiednio zeskanowany dokument drogą elektroniczną.

 

Czytaj więcej
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Program antykorupcyjny

SC 2010-2013+
Nie dla korupcji

Strategia SC 2014-2020

Strategia działania SC

Powiadom cło

Powiadom cło
© 2014 Izba Celna w Szczecinie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.