help desk ulatwienia aeo skrzynka podawcza EORI bip
25.07.2014.

 Nowa usługa e- Załączniki

Uprzejmie informujemy, że począwszy od 04.08.2014r. zostaje uruchomiona w skali całego kraju nowa usługa e-Załączniki,
Usługa ta daje możliwość przesyłania dokumentów w formie elektronicznej do jednostek Służby Celnej realizujących procedurę obsługi zgłoszeń celnych z wykorzystaniem systemów operacyjnych ECS, CELINA, NCTS.
 
Serdecznie zachęcamy do korzystania z nowej usługi.
 

Czytaj więcej
 
25.07.2014.

Nowe zasady przywozu towarów koleją do Unii Celnej (RU, BY, KAZ)

Służba Celna Federacji Rosyjskiej poinformowała, że od 1 października 2014 r. Unia Celna (obejmująca terytorium Rosji, Białorusi i Kazachstanu) wprowadza obowiązkowe wyprzedzające informowanie o towarach wwożonych transportem kolejowym na jej obszar.

 

Czytaj więcej
 
25.07.2014.

Przewóz i wysyłka żywności pochodzenia zwierzęcego przez granicę

Służba Celna przypomina o zakazie indywidualnego przywozu oraz przesyłania na obszar Unii Europejskiej (z państw trzecich) mięsa i produktów mlecznych. Przywóz z zagranicy żywności pochodzenia zwierzęcego (produkty mięsne i mleczarskie) jest objęty bardzo ścisłą reglamentacją.

 

Czytaj więcej
 
22.07.2014.

Służba Celna ostrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty.

Służba Celna ostrzega przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze od obywateli.

Oszuści rozsyłają fałszywe wezwania do wpłacania na wskazane konto kwoty 150 złotych, jako kary za zakup nielegalnego tytoniu.
Na wezwaniach widnieje podrobiona pieczęć Izby celnej w Rzepinie. Konto jest fałszywe i nie należy do Izby Celnej w Rzepinie (prawidłowy numer konta zawsze można znaleźć na stronie internetowej izby). Dyrektor izby natychmiast złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Izba Celna w Rzepinie uruchomiła specjalny numer telefonu (95 75 09 243), gdzie każda osoba zaniepokojona nagłym wezwaniem do wpłacenia należności może zgłosić ten fakt i uzyskać pełną informację. Obywatele mogą się także kontaktować w tej sprawie drogą mailową na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć . gov.pl


 

Czytaj więcej
 
22.07.2014.

eBooking BUS

Mamy przyjemność przekazać Państwu newsletter nr 5/2014, w którym zamieściliśmy informacje dotyczące nowej usługi (w ramach systemu eBooking BUS), jaką Służba Celna wprowadza z myślą o podróżnych przekraczających granicę autokarami. Najistotniejszą nowością są priorytetowe odprawy autokarów z dziećmi oraz możliwość rezerwacji godziny odprawy granicznej.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Program antykorupcyjny

SC 2010-2013+
Nie dla korupcji

Strategia SC 2014-2020

Strategia działania SC

Powiadom cło

Powiadom cło
© 2014 Izba Celna w Szczecinie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.